Zastanawiasz się, czy choroby związane z układem krążenia mogą mieć wpływ na ochotę na seks? Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zadbać o swoje libido? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym odpowiemy na Twoje pytania.
Metody na poprawę libido
Libido dotyczy popędu seksualnego, a więc osoby posiadające niskie libido będą rzadziej miały ochotę na współżycie. Ta sama zasada dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Zastanawiasz się, co ma wpływ na zmniejszone libido? Czynników może być oczywiście mnóstwo, jednak warto wymienić tutaj między innymi problemy hormonalne, przyjmowane leki czy na przykład stres lub częste konflikty z partnerem, które również mogą skutkować zmniejszoną ochotą na seks.
Co zrobić, aby poprawić sytuacje i przywrócić swoje libido do normy? Warto skorzystać na przykład z Tadalafilu Maxon, który używany jest właśnie w przypadku problemów z erekcją. Szukasz innych rozwiązań? Warto rozpocząć od relaksu i wypoczynku. Jeżeli będziesz się wysypiać i zadbasz o przynajmniej minimalną aktywność fizyczną i zdrowe jedzenie – z pewnością może mieć to bardzo pozytywny wpływ na twój popęd seksualny. Przez wielu naukowców zostało również potwierdzone, że używki takie jak alkohol czy papierosy również mogą mieć negatywny wpływ na libido. Tym samym ich odstawienie może być idealnym sposobem na to, aby przywrócić prawidłowy popęd seksualny.
Choroby układu krążenia – czy mają wpływ na libido?
Nie tylko używki wpływają negatywnie na pożądanie seksualne. Leki też mogą mieć w tym swoją ogromną rolę. Tak działają antydepresanty, leki na nadciśnienie czy problemy żołądkowe i mogą powodować efekt uboczny w postaci obniżonego libido. Warto zapytać lekarza, czy stosowane przez nas leki są winne spadku popędu płciowego.
Zastanawiasz się, czy choroby układu krążenia również mogą mieć wpływ na libido? Choroby układu krążenia są jedną z najważniejszych przyczyn problemów z aktywnością seksualną. Zaburzenia erekcji zwykle poprzedzają o około 3 lata poważniejsze objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego, takie jak choroba niedokrwienna serca, zawał czy nawet udar mózgu. Dlatego, jeśli u mężczyzny rozwijają się zaburzenia erekcji, a wyniki badań krwi nie są najlepsze, to najlepszy czas, aby poważnie potraktować leczenie.
Niestety wśród wielu pacjentów leczących się już z powodu takich chorób jak nadciśnienie czy miażdżyca krąży stereotyp, że przyczyną ich problemów intymnych jest leczenie farmakologiczne. Wielokrotnie jest też pretekstem dla wielu osób do poruszenia najtrudniejszego tematu w ich życiu seksualnym. Jak się jednak okazuje, choroby serca, poza najpoważniejszymi przypadkami, nie są powodem do rezygnacji z seksu, dlatego problemy w tym zakresie należy omówić z lekarzem. Niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na jakość życia i poprawę kondycji układu krążenia jest aktywność fizyczna.