Polskie aktorki, które przyciągają miliony widzów przed ekrany
- Agata Kulesza
Postać absolutnie unikatowa. Niesamowita, zachwycająca i onieśmielająca kobieta, która jest obecnie w ścisłej czołówce polskich gwiazd. Film, który otworzył przed nią drzwi do wielkiej kariery, nakręcony został w roku 2002. Jest to produkcja, która wchodzi w skład cyklu filmowego Pokolenie 2000. Film ma tytuł Moje pieczone kurczaki. Jednym z filmów, w którym zagrała, jest Ida. Produkcja, która otrzymała Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Jedną z najciekawszych kreacji, jakie stworzyła, jest Róża Kwiatkowska. Bohaterka dramatu wojennego, który na ekrany wszedł w 2011 roku. Mowa oczywiście o filmie Róża w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.
- Magdalena Cielecka
Polska aktorka, która zadebiutowała w filmie Pokuszenie w roku 1995. Otworzył się przed nią świat filmowy, o którym większość osób, kończących szkołę filmową może marzyć. Cielecka zagrała, chociażby w takich filmach jak Katyń w reżyserii Wajdy oraz Wenecja Jana Jakuba Kolskiego. Dziś coraz częściej spotkać ją można jednak na małym ekranie. Wielu widzów zapewne kojarzy ją z serialu Magda M, gdzie wcieliła się w postać żony Piotra Korzeckiego, granego przez Pawła Małaszyńskiego.
Garstka najlepszych polskich aktorów – jest z czego wybierać
- Marcin Dorociński
Aktor urodził się 22 czerwca 1974 roku w Milanówku pod Warszawą. Studiował w Wyższej Szkole Teatralnej. Na drugim roku zagrał rolę Don Rodrigue’a w telewizyjnej adaptacji Cyda w reżyserii Krystyny Jandy. Szkołę ukończył w roku 1997. Początki nie były łatwe. Miał ogromne problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie. Zwrot w karierze nastąpił w 2005 roku, gdy zagrał w filmie Patryka Vegi pod tytułem Pitbull. Za role otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Dorociński jest dwukrotnym laureatem nagrody corocznego festiwalu filmowego, który odbywa się obecnie w Gdyni, za rolę w Reverse oraz Rose. Druga produkcja przyniosła mu również nagrodę IFFI dla najlepszego aktora, która przyznana była na 43. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym W Indiach. W 2020 roku dołączył do obsady miniserialu dramatycznego Gambit Hetmański.
- Tomasz Kot
Polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Zadebiutował on w roku 1995 w sztuce Narkotyki Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Pawła Kamzy. Od tamtej pory upłynęło wiele wody. Część widowni z pewnością pamięta go z serialu Niania, gdzie grał Maksymiliana Skalskiego. Jednak ma on na swoim koncie znacznie poważniejsze i ambitniejsze role. Ciężko przytoczyć w tym miejscu jeden tytuł, dlatego z przyjemnością podamy ich kilka. Tomasz Kot stworzył niebywałe kreacje w takich produkcjach jak Skazany na bluesa czy Bogowie, gdzie wcielił się w postać Zbigniewa Religi. Jednak to rola w Zimnej wojnie Pawła Pawlikowskiego otworzyła mu szansę na międzynarodową karierę.
- Robert Więckiewicz
Debiutem aktora był film Ciało, który premierę miał w roku 2003. Od tamtego czasu zagrał w wielu produkcjach, które odbiły się głośnym echem nie tylko w polskiej branży filmowej. Jedną z ról, które warto pamiętać, jest ta w filmie Pod Mocnym Aniołem w adaptacji powieści Jerzego Plicha. Więckiewicz wcielił się tam w rolę pisarza, który walcząc z nałogiem alkoholowym, w końcu dochodzi do wniosku, że uda mu się zwyciężyć w tej nierównej walce. Żeby się przekonać, czy wygra miłość, czy jednak nałóg zachęcamy do obejrzenia filmu. To jednak niejedyna produkcja z udziałem Roberta Więckiewicza, która zapada w pamięć. Z pewnością warto również zwrócić uwagę na serial Ślepnąć od świateł.
A co z aktorkami? Kocham Annę Muchę…
Uwielbiam Tomasza Kota! Świetny aktor